Країни і міста
Русский
Українська

Дубно | Відпочинок в Дубно

 
Где жить ()
Где поесть ()
Чем заняться ()
 
 
Нажмите для отображения обьектов, расположенных близко друг к другу.
 
 
Где жить: Дубно
 

Про місто

Вперше м. Дубно згадується в літописах в 1100 році. Дубно - одне з найстародавніших міст Волині, яке у всі історичні часи було на перехрестях важливих історичних і політичних подій, торгових шляхів, центром духовного життя краю. Проте не 1100-й рік є датою заснування. В глибині тисячоліть втрачаються витоки його історії, що доведене археологічними розкопками кінця ХІХ - дев'яностих років ХХ ст.. Дубно, як місто засновано і перебудовано князями Острожськими - владними і впливовими особами на політичній арені Європи ХV - ХVІІ ст. Воно увібрало у себе всі межі середньовічного міста. Його опорою від ворожих нападів (зі сходу) був Замок кінця ХV ст., із заходу - Луцькі брами ХVІ ст., а також костьол і монастир бернандинів ХVІІ ст. (з північного заходу), а також острівні монастирі - Чеснохрестський, Спасо-преображенський, Підборецький, Страклівський.

В кінці ХVІІІ ст. Дубно тимчасово було столицею спадкоємця престолу французького трону, опального принца Конде, і його родича, представника роду Бурбонів - герцога де Беррі. Приблизно в той же час місто відвідала легендарна жінка-гусар Надія Дурова, яка служила в Литовському полку в Дубровіці і Луцьку. Окремий підрозділ цього полку дислокувався і в Дубно. Шляхи великого українського філософа і поета Григорія Сковороди теж пролягали через Дубно в 1753 і інших роках. Місто Дубно освячене слідами і сльозами Тараса Шевченка, який побував тут восени в 1846 році. Серед багатьох пам'ятників і меморіальних знаків в Дубно одним з кращих є, безперечно, Великому Кобзареві, відкритий 16 липня 1991 року - до перших роковин Декларації про Незалежність України.

Також залучаються до історії міста і такі славні імена, як український гетьман Іван Виговський, Іван Федоров і Северин Наливайко, Оноре де Бальзак і Антоній Мальчевський, Олександр Купрін і Володимир Короленко, Леся Українка і Улас Самчук, Віталій Лисенко і Ярослав Гашек, патріарх Мстислав (Степан Скрипник) і генерал де Голль, Тадеуш Чацький і Валер'ян Поліщук, Симон Петлюра і митрополит Іларіон (Іван Огієнко), Андрій Малишко і Максим Рильський, Ніна Матвієнко і Станіслав Ростоцкий, Микола Костомаров і Адам Міцкевич, Михайло Драгоманов і Олена Теліга та інші.

Стародавнє Дубно, Замок, православні храми і католицький костьол завжди вабили до себе мандрівників, дослідників, музикантів, артистів.

Ухвалою Кабінету Міністрів України від 14 червня 1993 року, був створений Державний історико-культурний заповідник міста Дубно, на балансі якого в даний час знаходяться такі визначні пам'ятки історії, культури, архітектура, як Замок, Луцькі брами, колишній монастир і костьол бернардинів, синагога, Спасо-преображенська церква, Юрієвський храм, монастир кармеліток, Ільінський собор, численні світські будівлі ХVІІІ - ХІХ століть.

Ведуться реставраційні роботи, проводяться наукові конференції, відкриваються тематичні виставки, поповнюються фонди, видаються нові краєзнавчі книжки, все збільшується потік туристів до м. Дубно, де історія дихає на кожному кроці.
Подождите идет загрузка...
Лучшие цены на сегодня
 

Чем заняться

Транспорт
Места отдыха
 

Фото

Фотографії (фото) Дубно Фотографії (фото) Дубно Фотографії (фото) Дубно Фотографії (фото) Дубно

Погода в Дубно
Сегодня:

6...9

Завтра:

7...10

Погода на 4 дні
 
Найближчі населені пункти
Рівне  
 
 
 
 
 
Погода в Україні Цікаві місця України Онлайн бронювання готелів
Незабаром. Просування готелів Рекламодавцю Вебмастеру Вхід для готелів Map
Копіювання матеріалів з даного сайту допускається тільки з письмового дозволу редакції
© 2022 nezabarom.ua
Всі права захищені